Formy świadczonych usług

Udzielanie porad i konsultacje prawne osobiście i drogą elektroniczną

Udzielanie porad i konsultacje prawne osobiście i drogą elektroniczną

Porady prawne oraz konsultacje służą do tego, aby każdy Klient uzyskał wszystkie odpowiedzi na nurtujące pytania. Podczas porad prawnych oraz konsultacji kompleksowo zaznajamiam się ze sprawą i razem z klientem dokonujemy analizy stanu faktycznego oraz dokumentów, a następnie wskazuję, jakie kroki należy kolejno wykonać. Celem porady prawnej jest, aby Klient poczuł się pewniej i bezpieczniej, wiedząc jak załatwić sprawę w sposób należyty i profesjonalny. Porady prawne oraz spotkania z Klientami mogą odbywać się w siedzibie Kancelarii w Katowicach, jednakże nie muszą. Jeżeli preferujecie Państwo zdalną opcję kontaktu, jesteście z odległych rejonów Polski bądź przebywacie za granicą, oferuję możliwość odbycia porady zdalnej w formie wideokonferencji bądź też telefonicznie. Wszystkie szczegóły spotkania zaplanuję kompleksowo, tak, aby Klient czuł się w pełni komfortowo.

Czytaj więcej
Udział w negocjacjach

Udział w negocjacjach

Często z Klientami prowadzę w Kancelarii Radcy Prawnego negocjacje tzw. ugodowe, a więc przed wystąpieniem na drogę sądową. Ma to sens, albowiem zdarza się, iż strony są zgodne, aby wysłać do Sądu pozew o rozwód bez orzekania o winie i w takim przypadku z reguły sprawa kończy się na jednym posiedzeniu Sądu. Negocjacjom podlegają różne sprawy, przykładowo ustalenie opieki nad dziećmi, działy spadków, podziały majątków. W przypadku gdy stronom udaje się dojść do porozumienia, sprawę o dział spadku lub podział majątku można sfinalizować szybko i sprawnie, bez udziału Sądu, w Kancelarii Notarialnej. Z tych względów uważam, że ta forma pomocy prawnej pozwala Klientom zaoszczędzić czas i koszty, a przede wszystkim uwalnia od stresu związanego z rozprawą sądową.

Czytaj więcej
Sporządzanie umów, pism, pozwów, odwołań

Sporządzanie umów, pism, pozwów, odwołań

Należycie sformułowanie umowa, pozew czy pismo jest bardzo ważne i z reguły ma skutki długofalowe. Udział radcy prawnego w zakresie ich sporządzenia zagwarantuje, że Państwa prawa będą w pełni chronione oraz będziecie mieć pewność, że nic nie zostanie przeoczone. Sporządzam pozwy, wnioski i odwołania do Sądu w zakresie prawa cywilnego, rodzinnego i spadkowego. Prowadzę kontakt pisemny ze wszelkimi instytucjami. Sporządzam umowy cywilnoprawne a także je opiniuję.

Czytaj więcej
Zastępstwo procesowe przed sądami

Zastępstwo procesowe przed sądami

Kwestie prawne potrafią być skomplikowane i z reguły takie są. Dlatego też warto oddać swoje sprawy w ręce profesjonalisty, który od a do z zaopiekuje się sprawą. Radca prawny sporządzi wszystkie wymagane pisma, będzie nadzorować sprawy i reprezentować Klienta jako pełnomocnik w Sądzie. Dzięki temu będziecie Państwo mieć pewność, że Wasza sprawa jest zaopiekowana i w pełni profesjonalnie prowadzona.

Czytaj więcej
Inne czynności z zakresu pomocy prawnej

Inne czynności z zakresu pomocy prawnej

Nie wiesz co masz robić w sprawie, z której właśnie odebrałeś pismo z poczty? Nie wiesz jak wypełnić formularz do Urzędu? A może czujesz, że ktoś powinien przeanalizować umowę, którą masz podpisać? Udanie się do Kancelarii Radcy Prawnego aby uzyskać pomoc i merytoryczne wsparcie jest zawsze dobrym pomysłem.

Czytaj więcej